Michał Stankiewicz Blog

Ostatnio jak włączyłam Messengera, wyskoczyło okienko o ustawienie jakiegoś pinu. Pisał, że to do jakiegoś szyfrowania. Ok, ustawiłam. Ale teraz za każdym razem jak się gdzieś loguje to pyta o ten głupi pin, który muszę zapamiętać. A na co mi to szyfrowanie?? Jak to wyłączyć??? Co to w ogóle znaczy to “szyfrowanie”???

Czytaj dalej...

Od dłuższego czasu w aplikacji #WhatsApp jest dostępna funkcja znikających wiadomości. Jest ona bardzo przydatna, jednak niestety z jakiegoś powodu Meta postanowiła ustawić ją jako domyślnie włączoną, przez co od jakiegoś czasu często spotykam się z tym, że nie mam starych wiadomości (co tam wiadomości! Nie mam zdjęć!), które zostały mi wysłane lub komuś wysłałem. Na szczęście da się to zmienić i w tym wpisie wytłumaczę Wam jak to naprawić.

Czytaj dalej...

W maju opublikowałem wpis, w którym krótko opisałem 5 apek, z których korzystałem na moim MacBooku. Od tamtej pory wiele się zmieniło, głównie z powodu zakupu nowego komputera z procesorem Apple i pomimo tego, że z wielu z tych aplikacji dalej korzystam, nadszedł czas, aby dodać do zestawienia nowe aplikacje.

Czytaj dalej...

Zapewne wielu z Was wie, że Fundacja Technologie dla Ludzi (@ftdl@pol.social), która prowadzi jedną z najpopularniejszych instancji Mastodona w Polsce – Pol.Social, posiada w swoim portfolio wiele innych różnych projektów, takich jak Nasza Chmura, ale czy widzieliście, że posiadają także własnego Matrixa?

Czytaj dalej...

macOS jest świetnym systemem operacyjnym przeznaczonym dla komputerów firmy Apple. Nie jest on jednak bez wad i ma parę braków. W tym zestawieniu pokażę wam kilka ciekawych aplikacji, z których osobiście korzystam na moim MacBooku.

Czytaj dalej...

Dobra, przyznaję – trochę “podkradłem” pomysł na serię #Shorts od Tomasza z jego bloga. Będzie to zbiór takich tematów, które są za długie, żeby poruszać je na Mastodonie, ale jednak za krótkie, żeby traktować je jako pełne artykuły.

Czytaj dalej...

Przed przeczytaniem tego artykułu, zachęcam do przeczytania mojego wcześniejszego tekstu na temat Fediwersum na karab.inie

Szczerze mówiąc nawet nie wpadłbym na to, żeby kontynuować moją recenzję fediverse, gdyby nie ostatnia seria powiadomień na /kbinie pod poprzednim tekstem. Nie mam pojęcia skąd nagle wzięło się tyle komentarzy.

Czytaj dalej...

W środę 4 maja o godzinie 9:00 zacząłem pisać „egzamin dojrzałości”. „Jak to wyglądało technicznie?” — to pytanie zadawało i wciąż zadaje mi wiele osób. Post kieruje nie tylko do moich znajomych, którzy są ciekawi, jak to wyglądało, lecz także do osób o podobnym stopniu niepełnosprawności, które chcą znać możliwości, w jakich mogą pisać egzamin maturalny.

Czytaj dalej...